تبلیغات
وبلاگ تخصصی ماشین - تاریخچه ی شرکت کیا موتورز
ماشین بلاگ...ایده آل

تاریخچه ی شرکت کیا موتورز

یکشنبه 8 خرداد 1390 04:25 ب.ظ

نویسنده : امیر محمد شریفی

كیا موتورز به عنوان یكی از شركتهای تابعه گروه خودروسازی « كیا - هیوندای » دومین تولید كننده خودرو در کشور كره جنوبی می باشد و دفتر مركزی شركت در شهر « سئول » پایتخت این كشور واقع است.

گسترش در جهان

كیا موتورز دارای سه سایت تولیدی در كره جنوبی و یك كارخانه در كشور اسلواكی و یك شاخه آمریكایی به نام « كیا موتورز آمریكا » می باشد که در 20 اكتبر 2006 به عنوان اولین كارخانه مونتاژ محصولات كیا در وست پوینت ایالت جورجیا با هزینه ای بالغ بر یك میلیارد دلار افتتاح گردید . از سال 2005 ، كیا تمركز ویژه ای بر بازار اروپا داشته و فروش محصولاتش از مرز یك میلیون دستگاه گذشته است و كیا موتورز هم اكنون رو به توسعه ترین خودروساز در آن قاره می باشد و این تنها یكی از موفقیت های این شركت با سابقه در بازار اروپا است .

تاریخچه شرکت کیاموتورز پس از آغاز فعالیت خود در سال1944به عنوان یك كارگاه تولیدی قطعات دست ساز دوچرخه واقع در حومه شهر سئول كره جنوبی، در شش دهه گذشته توانسته است به عنوان نیروی محركه وسیله نقلیه موتوری کره ای با ادعای " تولید اولین اتومبیل کشور" همچنین "صادرات اولین اتومبیل از كره" پدیدار شود ".کلمه "کیا" از حروف چینی کی، به معنی "بوجود آمده و برخاسته از " وكلمه "ا" با اشاره به آسیا مشتق شده است و هنگامی که در كنار هم قرار می گیرند معنای "برخاسته از آسیا" را نمایان می سازد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 8 خرداد 1390 04:28 ب.ظ