تبلیغات
وبلاگ تخصصی ماشین - تردد خودرو های دهه ی 60 برای تهران خطرناک است
ماشین بلاگ...ایده آل

تردد خودرو های دهه ی 60 برای تهران خطرناک است

پنجشنبه 18 آذر 1389 04:26 ب.ظ

نویسنده : امیر محمد شریفی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خودروهایی که با تکنولوژی دهه 60 و 70 در شهر تهران تردد می کنند تهدیدی جدی برای پایتخت محسوب می شوند.

سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه کیفیت پایین سوخت و خودروها، تردد خودروهای فرسوده و وجود صنایع آلاینده از عوامل اصلی آلودگی هوای تهران است، گفت: راهکارهای مقطعی معضل آلودگی هوا را از بین نمی برد و برای رفع این معضل باید توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت مترو در اولویت قرار گیرد.
وی ادامه داد: هر سال با سرد شدن هوا، شاهد وارونگی هوا و افزایش آلودگی ها هستیم که این مساله گاه سبب می شود، در شرایط اضطرار قرار بگیریم و چاره ای جز تعطیلی ادارات و مدارس نباشد، اما اقدامات دفعی و مقطعی معضل آلودگی هوا را از بین نمی برد و باید در طول سال و روزهای عادی هم به فکر حل این معضل باشیم.معاون شهردار تهران تاکید کرد: برای رفع معضل آلودگی هوا، علاوه بر شناسایی کامل آلاینده های موجود در هوای شهر و منابع تولید کننده آلاینده ها باید توسعه شبکه حمل و نقل عمومی به عنوان راه کار اصلی این معضل توجه داشته باشیم و شبکه ای منسجم و مناسب از حمل و نقل عمومی با محوریت مترو فراهم سازیم چرا که مترو پاک ترین، بهترین و سریع ترین وسیله نقلیه عمومی است.تشکری هاشمی با بیان اینکه سالانه میلیاردها تومان از ترافیک و آلودگی های زیست محیطی ناشی از آن به مردم و کشورمان خسارات وارد می شود، گفت: ای کاش هزینه هایی که امروز از محل خسارات ناشی از ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی صوتی به ما تحمیل می شود را به جای درمان صرف پیشگیری می کردیم و با توسعه حمل و نقل عمومی و ارتقای کیفیت خودروها و سوخت مشکلات را به صورت ریشه ای از بین می بردیم. وی ادامه داد: متاسفانه هنوز خودروهایی با تکنولوژی دهه 60 و 70 در شهر تهران تردد دارند که تهدیدی جدی محسوب می شوند و کیفیت سوخت نیز مطلوب و استاندارد نیست و خودروهای سنگین ما هنوز از گازوئیلی استفاده می کنند که میزان گوگرد آن هفت هزار پی . پی . ام است.
__________________دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -