تبلیغات
وبلاگ تخصصی ماشین - بهترین برند ها
ماشین بلاگ...ایده آل

بهترین برند ها

یکشنبه 30 آبان 1389 06:51 ب.ظ

نویسنده : امیر محمد شریفی
برای انتخاب بهترین برند سه قانون وجود دارد: 1 بیش از یك سوم فروش در خارج از كشور تولید كننده باشد. 2 در اكثر مراكز فروش دنیا یافت شود. 3 معروف باشد. بر همین اساس سالانه در سطح بین الملل برترین ماركهای تجاری جهان انتخاب می شود. در این رده بندی كمپانی كوكا كولا همانند سالهای گذشته با ارزشی معادل 324/65 میلیارد دلار در جایگاه اول و برندهای مایكروسافت IBMبه ترتیب با 58 و 54 میلیارد دلار در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. اما 10 شركت برتر خودروسازی در بین 100 برند برتر دنیا قرار گرفتند.

1- تویوتا

نسبت به سال گذشته یك پله صعود داشته و با ارزشی معادل 32.07 میلیارد دلار جایگاه ششم را بدست آورد.

2- مرسدس بنز
پس از افولی كه در سال 2005 داشت امسال برای دو سال پیاپی رتبه دهم را با ارزشی معادل 23.568 میلیارد دلار تصاحب كرد. شركت بنز این موفقیت را مدیون ارائه مدلهای جدید خود مانند كلاس سی جدید است.

3- ب ام و
با سه پله صعود به رتبه سیزدهم رسیده است. ب ام و هم اكنون محبوبترین نشان خودروی جوانان است.

4- هوندا
با 18 میلیارد دلار در رتبه نوزدهم قرار گرفته است. مدل FCX Clarity خود كه قدرت آن با پیل سوختی تامین می شود باعث جهش این شركت شده است.

5- فورد
با ارزشی معادل 8 میلیارد دلار و 19 پله سقوط نسبت به سال 2005 در جایگاه 41 قرار گرفت. دلایل این شكست افت فروش، انتقاد روزنامه ها، بحران سوخت آمریكا و تولید محصولات نا مطلوب بوده است.

6- فولكس واگن
بعد از سقوط در چندین سال متوالی امسال با تولید محصولاتی با كیفیت و حل مشكلات اقتصادی با ارزشی معادل 6 میلیارد دلار در جایگاه پنجاه و چهارم قرار گرفت.

7- آئودی
بعد از سقوط در چندین سال متوالی امسال با تولید محصولاتی با كیفیت و حل مشكلات اقتصادی با ارزشی معادل 4 میلیارد دلار در جایگاه شصت و هشتم قرار گرفت.

8- هیوندای
با ارزش معادل 4.5 میلیارد دلار و سه پله صعود در جایگاه هفتاد و دوم قرار گرفته است. این در حالی است كه هیوندای در سال 2005 عنوان ارزانترین خودرو را به خود اختصاص داده بود.

9- پورشه
با 4 میلیارد دلار ارزش و پنج پله صعود در جایگاه هفتاد و پنجم قرار گرفته است.

10- لكسوس
با ارزشی معادل 3.354 میلیارد دلار و 4 پله صعود در رده نود و دوم قرار گرفته است.

نكته جالب اینكه صنعت خودروسازی آلمان با 60.907 میلیارد دلار ارزش گرانترین صنعت خودرو سازی جهان لقب گرفته است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -